دانشگاه فرهنگیان

مدیریت امور پردیس های استان کرمان

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان:
جایگاه دانشگاه فرهنگیان در حوزه فرهنگ و تعلیم و تربیت به ویژه در گام دوم انقلاب بسیار بالاست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان کرمان، در اولین روز از ماه ضیافت الهی، جلسه هم اندیشی اساتید دانشگاه فرهنگیان استان با حضور حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محترم کرمان در سالن کنفرانس پردیس خواجه نصیرالدین طوسی برگزار شد.

در این جلسه ابتدا دکتر توان رئیس دانشگاه فرهنگیان استان ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان ماه میهمانی و بندگی، وظیفه دانشگاه فرهنگیان را بر طبق فرمایشات مقام معظم رهبری تأمین نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش عنوان نمود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان در ادامه گفت: در حال حاضر در دانشگاه فرهنگیان استان قریب به 3000 دانشجو و مهارت آموز مشغول به تحصیل می باشند و باید برای پاسخ به نیاز آموزش و پرورش استان از ظرفیت های خالی سایر دانشگاه های استان استفاده نمود.

دکتر توان ادامه داد: انتظار دانشگاه فرهنگیان استان از مسئولین استان همکاری، همیاری و حمایت همه جانبه از این دانشگاه است تا در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در رابطه با مأموریت دانشگاه گام بزرگ و مؤثری برداشته شود.

در ادامه حجت الاسلام قنادزاده مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در رابطه با فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص دانشگاه فرهنگیان و وظیفه این دانشگاه در گام دوم انقلاب سخن گفت.

سپس اساتید به بیان دیدگاه ها، نقطه نظرات و خواسته های خود پرداختند.

در ادامه حجت الاسلام علیدادی سلیمانی ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی توفیق روزه داری واقعی برای همگان، اظهار داشت: در حوزه فرهنگ به خصوص آموزش و پرورش در گام دوم انقلاب جایگاه دانشگاه بسیار بالاست.

امام جمعه کرمان در ادامه ضمن تبریک هفته معلم گفت: معلم سردمدار جریان پاک و طیب انسان سازی است و معلم در روح و روان دانش آموزان تأثیر گذار است، خصوصاً معلمان سطوح ابتدایی کار بسیار حساس تری را بر عهده دارند زیرا نفوذ و سختی کار و تأثیرگذاری این معلم بیشتر است و در صحنه تربیت افراد هر کس نفوذ بیشتری داشته باشد اثرگذاری بیشتری خواهد داشت.

وی سپس با اشاره به ویژگی های یک معلم موفق، داشتن اخلاص و انجام کار برای خدا را از مهم ترین این ویژگی ها برشمرد.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در بخش فرهنگ نیاز به یک گفتمان جدید داریم و در این کفتمان نخبگان دور هم جمع شده و خارج از گرایشات سیاسی و وجود نگاه های متفاوت بلکه بر اساس توانمندی افراد این گفتمان شکل گیرد به طوری که این افراد با این گفتمان در جامعه تأثیرگذار باشند و در گام دوم باید به این نبوغ برسیم که بحث های بی حاصل را رها کرده و با کنار هم قرار دادن ادب، اخلاق و علم یک مجموعه ویژه تحویل جامعه نماییم و آرزوی همه ما این است که با جمع شدن حوزه فرهنگ دور هم یک بهشت فرهنگی ایجاد شود زیرا که ما نیاز به یک گفتمان واحد در حوزه تعلیم و تربیت داریم.


| شناسه مطلب: 139389

تعداد بازدید: 135 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران