دانشگاه فرهنگیان

مدیریت امور پردیس های استان کرمان

رئیس دانشگاه فرهنگیان کرمان در دیدار با رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان گفت: اگر مسئولان جامعه به معیشت معلمان توجه جدی تری داشته باشند تمام دغدغه این قشر، معطوف به تربیت و آموزش خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان استان کرمان، دکتر توان روز پنجشنبه در دیدار با احمدی رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان گفت: آموزش و پرورش در کشورهایی که به آن بها داده اند خوب عمل کرده و لذا برای تقویت این قشر اثر گذار باید همت متولیان امر و تصمیم گیران مضاعف شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان کرمان از سال 91 تاسیس شده است اظهار داشت: سه سایت با سه هزار دانشجو در این دانشگاه وجود دارد که بخش عمده این دانشجویان از طریق کنکور سراسری جذب می شوند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کرمان اظهار داشت: بخشی از دانشجویان این دانشگاه دانش آموخته دانشگاه ها هستند و مهارت های مورد نیاز تدریس را در این دانشگاه آموزش می بینند.

وی اظهار داشت: یک واحد دانشگاهی فرهنگیان نیز اخیرا در جیرفت راه اندازی شده و بنا داریم این دانشگاه را در سایر شهرستان های استان نیز راه اندازی کنیم و فرمانداران نیز در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند.

مدیریت امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان با بیان اینکه دانشگاه مکانی تربیتی و پست های این دانشگاه نیز جایگاه تربیتی دارند تصریح کرد: دانش آموختگان این دانشگاه قشر تاثیرگذاری در جامعه هستند.

وی با بیان اینکه دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان در استفاده از ابزار و روش های تربیتی روز و انگیزه و سرزندگی بسیار متفاوت هستند گفت: این دانشگاه در زمینه ارائه مهارت ها و روش های تدریس دانشجویان فعالیت می کند.

دکتر توان ادامه داد: دانشجویان ما از زمره بهترین دانشجویان استان کرمان هستند زیرا با رتبه های بالا وارد این دانشگاه شده اند و این فرصتی برای آموزش و پرورش به شمار می رود و برای توسعه آموزش و پرورش بسیار مفید است.

وی افزود: تربیت معلم کرمان 43 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده و باید با استفاده از این ظرفیت برای فرهنگیان الگوسازی کرد.

دکتر توان، کار در دانشگاه فرهنگیان را از اهمیت ویژه ای برخوردار دانست و افزود: شخصیت دانش آموزان و در نهایت جامعه با تفکر و نگاه معلمان شکل می گیرد.

وی بیان کرد: باید نقش تربیت معلم را در حوادث قبل و بعد از انقلاب ترسیم کرد و در صددیم و تلاش کرده ایم بگوییم هرچه در دانشگاه فرهنگیان هزینه شود هدر نمی رود و مفید است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کرمان با تاکید بر اینکه دانشگاه نیازمند نگاه تعاملی بیشتر با رسانه ها بخصوص ایرنا به عنوان رسانه حاکمیتی و مرجع است ،گفت : دانشجویان این دانشگاه پس از اتمام تحصیلات و اعزام به مناطق مختلف می توانند سفیران خبرگزاری جمهوری اسلامی در اقصی نقاط استان باشند.

دکتر توان افزود: ایرنا، رسانه ای قابل اعتماد است به طوری که بسیاری از رسانه ها اخبار مورد نیاز خود را از این طریق تامین می کنند.

وی با اشاره به حضور دکتر سید ضیا هاشمی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان فردی دانشگاهی و صاحب نظر در راس این سازمان خبری افزود : با وجود وی و کارکنان شایسته و خبرنگاران زبده و کارآزموده ، ایرنا مراحل توسعه و پیشرفت را بیش از گذشته طی خواهد کرد.

بهنام احمدی رئیس سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی استان کرمان در این دیدار برای انعکاس و بیان هر چه بیشتر موفقیت های علمی آموزشی دانشگاه فرهنگیان اعلام آمادگی کرد.


| شناسه مطلب: 129195

تعداد بازدید: 158 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران